Minu sugupuu Kuba õpingutes 3. Minu sugupuu projektide kaitsmine Kubani õppes


Tunni teema: Sinu esivanemad

Üksus: Kubani õpingud

Klass: 3

Tunni tehnoloogia: süsteemne tegevus,

disain

õpetaja algklassid

VALLA EELARVELINE HARIDUSASUTUS

KESKOOL nr 28

ST. TAMAN - 2013
Selgitav märkus


Töö suund

Esitatav tund on integreeritud. Ta ühendas Kuuba õppetunnid ja klassitundide teemad. Olen välja töötanud tööplaani 4 õppeaastaks. Tunnid ei piirdu ainult tunniga. Rõhk on ekskursioonidel mööda küla, piirkonda ja piirkonda. See annab õpilastele võimaluse tajuda materjali mitte ainult õpetaja sõnadest, vaid ka kasutada kõiki lapse tajumise valdkondi. Seetõttu pole planeeritud tunnid lihtsalt õppetunnid, vaid projektitöö, mille tulemuseks on puhkus, konverents, rollimäng, muusikaline ja kirjanduslik kompositsioon, suuline ajakiri, ekskursioon ja muud töövormid.

Tunni teema

Sinu esivanemad

Klassi omadused

Klassis on 24 õpilast. Lapsed on kahe vanemaga peredest, kõik vanemad töötavad, vanemate sotsiaalne staatus on sama. Mul vedas – vanemad on mu abilised. Lapsed on alati tundideks valmis, usinad ja korralikud. Klassis on 3 tublit ja 11 tublit õpilast. Me reisime palju mööda äärt, kulutame õppekavavälised tegevused, osaleme võistlustel.

Töös kasutatav programm

Kursuseprogramm 1.-11. klassile Krasnodari piirkonna üldharidusasutustes “Kuuba õpingud”, E.N.Eremenko, N.V.Kirichek, N.M.Zygina, Petrichenko, 2011.

3. peatükk. "Kasakate perekonna jaoks pole tõlget."

Tundide arv aastas on 34 tundi, nädalas – 1 tund.



Eesmärgid :


  • Metasubjekt:
Suhtlus UUD:

  1. kasvatusülesannete täitmisel rühmatöö oskus;

  2. oskus konstrueerida väiteid ja põhjendada oma seisukohta;

  3. arendada õpilaste sidusat suulist kõnet;

  4. võime adekvaatselt reageerida partnerite avaldustele;

  5. võime tõestada erinevate argumentidega.

  • Isiklik:

  1. arendada huvi ja soovi õppida;

  2. arendada sõbralikkust ja sõbralikkust, luues eduolukorra;

  3. kujundada piisav enesehinnang;

  4. arendada lugupidamist perekonna vastu.

  • Teema:

  1. anda põhiteavet inimese põlvnemise kohta;

  2. selgitada välja mõiste “põlvnemine” tähendus;

  3. õpetage oma perele suguvõsa tabelit koostama.

Varustus:


  • sugupuud, õpilaste lauad;

  • slaidid;

  • õpilaste ja õpetajate ettekanded;

  • lastejoonistuste “Minu perekond” vernisaaž;

  • perekonna pärandvarad.

Ettevalmistustööd:


  • üksikute sugupuude ja tabelite koostamine;

  • joonistused teemal "Minu perekond"

  • külamuuseumi külastamine;

  • suhtlemine sugulastega;

  • otsige fotosid, perekonna pärandit.

Tunniplaan


Õppetegevused

Treeningu meetodid, vormid

1.

Tunni organiseerimine. Motivatsioon õppetegevuseks.

Probleemse olukorra tekitamine.

2.

Sõna "põlvnemine" semantiline tähendus.

Interdistsiplinaarsete seoste kasutamine.

Arutelu.



3.

Lugu Gashokina A.G. (muuseumi õppejõud) Fjodor Misnikust.

Miniloeng kasutades slaide.

4.

Didaktiline mäng “Tõuraamatu koostamine” (kahe klassivenna näitel).

Didaktiline mäng.

Koolitus.


5.

Nimed on kaasaegsed ja iidsed.

Üldistus, võrdlemine.

6.

Esimeste kasakate perekonnanimed.

Otsimise meetod.

7.

Didaktiline mäng "Leia oma sugulane".

Didaktiline mäng.

Osalise otsingu meetod.



8.

Laste ettekanded "Minu sugupuu".

Multimeedia kasutamine.

Projekti meetod.



9.

Didaktiline mäng “Sugupuu koostamine” perele Ivanov.

Didaktiline mäng.

Grupitöö.



10.

Vana Puškinite perekond. Üliõpilane Kochka Liza lugu oma esivanemast Lev Sergejevitš Puškinist.

Mini-essee.

11.

Perekonna pärandvarad.

Visuaalne meetod.

12.

Joonistusvõistlus “Minu perekond”.

Laste loomingulised tööd.

13.

Laste lood pereliikmetest. Luuletuste lugemine.

Lugu.

14.

Didaktiline mäng" Perekondlikud sidemed».

Didaktiline mäng.

Võrdlus, võrdlus.


15.

Õpik lk. 46-47.

Töö õpikuga.

Valikuline lugemine.



16.

Peegeldus.

Jätkake lauset.

17.

Õnnitleme talviseid sünnipäevalisi.

18.

Muusika- ja meelelahutusprogramm.

Tunni skript
1. Inimene sünnib. Kasvav. Mõtlen: kes ma olen? Kust sa pärit oled? Kes on minu esivanemad?

Küsimus: Miks sa pead teadma oma esivanemaid?

(Teadke oma juuri, hankige teavet oma esivanemate kohta, jälgige perekondlikke sidemeid teiste perekonnanimedega, esivanemate ameteid, psühholoogilise portree koostamist (pärilikkus, kasvatus).
2.Küsimus: Millisest sõnast pärineb sõna "sugupuu"?

Seotud sõnade valik: klann, rahvas, kodumaa, aadel.


Iidne paganlik jumalus Rod ja tema naine Lada olid slaavlaste uskumuste kohaselt kogu maapealse elu esivanemad. Klann oli kogu maapealse elu patroon. Viljakuse patroon, siit ka sõnad loodus, viljakus, saak.
Varem teadsid Venemaal kõik, milline perekond ta on, ja isegi kui ta vanemad ja lähisugulased surid, ei tundnud ta end kellegi jaoks kasutuna. Teda kasvatasid ristiema ja isa ning kogu perekond. Suurim ja kohutavam karistus oli siis klannist väljaheitmine. Mees läks kaugele, kaugele ja elas kellegi teise pere juures ning oli kõigile võõras. Nad toitsid teda, lubasid tal elada ja töötada, kuid nad nimetasid teda juurteta orvuks. Sellist inimest ei abiellutud ega meheks võetud, tal polnud jätku - lapsi.

Küsimus: Mis on genealoogia?

(Teadus, mis tegeleb sünnituse ajaloo, üksikisikute päritolu, peresidemete loomise ja sugupuu koostamisega).


3. Misniku perekonna pärijanna lugu.


Kõik teavad M. Yu. Lermontovit ja tema lugu "Taman". Teenistusse kolimise ajal peatus M. Yu. Lermontov kasakate Misniku onnis, kus temaga juhtusid unustamatud sündmused.

  • Õpetaja lugu oma põlvnemisest.

4. Tõuraamatu koostamine klassi õpilaste näitel. (Didaktiline mäng).


5. Õpetaja: Lugesin teie suguvõsa ja pöörasin tähelepanu nimedele.

Öelge oma nimed.

Pidage nüüd meeles oma esivanemate nimesid: Gregory, Evdokia, Agrippina, Martha, Philip, Platon, Lawrence, Prokhor, Eurosigna, Eustathius, Hilarion, Mitrofan, Mooses, Ulyana, Taisiya.
6220 aastat tagasi saabusid kasakad Tamani maadele. Siin on nende nimed: Grigori Nadika, Mihhailo Šapošnik, Mihhailo Taran, Nikolai Lashtabeka, Gerasim Tšernõi, Vasil Belousenko, Yakim Maly, Ivan Koval, Prokofy Kovalenko, Demiyan Yakimenko, Savva Bely.
7. Didaktiline mäng “Leia oma sugulane” perekonnanimede loendist.
Kunagi tundsid inimesed oma esivanemaid hästi ja olid nende üle uhked. Venemaal ilmusid sugupuu maalid 500 aastat tagasi. Need sisaldasid teavet vürsti- ja bojaariperekondade ning seejärel kuninglike ja aadliperekondade päritolu, peresidemete ja teenimise kohta.

Näidatakse Romanovite kuningliku perekonna sugupuud.
8.Õpilaste tehtud ettekannete väljapanek.
Perekond on õnn, armastus ja õnn.

Perekond tähendab suviseid väljasõite maale.

Perekond on puhkus, perekondlikud kohtingud,

Kingitused, ostlemine, meeldiv kulutamine.

Laste sünd, esimene samm, esimene lobisemine,

Unistab headest asjadest, põnevusest ja ärevusest.

Perekond on töö, üksteisest hoolimine,

Perekond tähendab palju kodutöid.

Perekond on oluline!

Perekond on raske!

Kuid üksi on võimatu õnnelikult elada!

Olge alati koos, hoolitsege armastuse eest,

Ma tahan, et mu sõbrad meist räägiksid:

Kui tore on teie pere!
9. Didaktiline mäng “Sugupuu koostamine” perele Ivanov. Mängivad kaks meeskonda.


Sergei Antonovitš

Ivan Ivanovitš


Artjom Sergejevitš

Anton Ivanovitš

Ja sa tuled ellu perekonnast.

IN perering me loome elu.

Sihtasutuste aluseks on vanematekodu.
Mis on õnn? Rahu kogu planeedil,

Suvisel suvisel pärastlõunal puhub kerge tuul.

Südamed puperdavad, sest lapsed

Nad naeravad lõbusalt pärast õppetunni saamist!

Mis on õnn? Kerged lumehelbed,

Mis vaikselt su huultel sulab.

Männi aroom päikeselistes metsades.

Mis on õnn? Ümarlaud puhkuseks.

Ema ja isa kuulavad läheduses oma lapselapsi.

Kass su jalge all on kohev, väike naljamees.

Kõik armastavad üksteist ja tahavad aidata.

Naabrite viisakus, külmal ajal magus tee.

Ja mitmesugused õnnetused käivad ümber...

Sellele küsimusele vastab igaüks ise.
13. Laste jutud oma sugupuust, perekonnast.

Luuletuste lugemine emast, isast, vanaisast, vanaemast.



14. Didaktiline mäng “Perekonnasidemed”. Uurige välja sugulaste kirjeldustest. Näiteks isa õde, ema vend, sina oled vanaema jaoks jne.
15. Õpikuartikli lugemine, lk 46-47.

Soovin, et tunneksite oma esivanemaid, väärtustage oma suguvõsa ja perekonda.


16. Jätkake fraasi:

Sain täna aru, et...

Minu jaoks oli huvitav…

Järgmises õppetükis tahan...


17. Mitte ükski perekondlik pidu Ilma sünnipäevata ei saa. Uue pereliikme sünd on suur püha.
Ta on tark, töökas,

Teda huvitab sport.

Ei meeldi kunagi kurb olla

Alati naeratav. (Vitya)
Käsitööline kõikjal,

Õrn, ilus ja tark.

Laulab, mängib, isegi õmbleb

Ja ta teeb kingitusi kõigile. (Yana)
Ja tema sõber on ka kaunitar.

Armastab ema, isa, tööjõudu

Ei solvu kunagi. (Sofia)
Tütar kasvab koos emaga

Lahke ja õrn.

Tunnis tantsimine ja laulmine

Koos elamine on sõbralik ja lõbus. (Vika)
õpetajad -> S. N. Baranova, kõrgeima kategooria matemaatikaõpetaja, Kaluga õppeasutuse “Lütseum nr 36” juhataja Võimalused korraldada uurimistegevust matemaatikatundides osana föderaalse osariigi haridusstandardi nõuete rakendamisest. haridusprotsess

Projekt "Minu genealoogia"

Projekti pass

Projekti tüüp : loominguline, uurimistöö.

Kestus: keskmine (1 nädal)

Projektis osalejad: 3. klassi õpilased, õpetaja, lapsevanemad.

Teema asjakohasus

Iga inimene on huvitatud sellest, kust ta pärit on, kes olid tema esivanemad, kus on tema tõeline “väike kodumaa”. Kust ma pärit olen? Küsimus tundub lihtne, kuid tegelikult on sellel väga sügav tähendus. Huvi oma mineviku, oma juurte, teadmise vastu, kust sa tuled, on igal normaalsel inimesel veres. On palju näiteid inimestest, kes otsivad jälgi nende kohta, kellest nad põlvnesid. Need teadmised aitavad neil ennast ja oma minevikku mõista ja hinnata. Inimese elu algab perekonnast, siin kujuneb ta kodanikuks. Perekond on armastuse, austuse, solidaarsuse ja kiindumuse allikas, miski, millele on üles ehitatud iga tsiviliseeritud ühiskond, ilma milleta ei saa inimene eksisteerida.

Projekti eesmärk

    pereajaloo vastu huvi tekitamine, vaimsete väärtuste tugevdamine, kultuuritaseme tõstmine, patriotismi kasvatamine, õpilaste info- ja suhtlemispädevuse arendamine

Ülesanded:

Tutvuda iga pere tekke- ja arengulooga;

Näita üles vajadust teada oma esivanemaid;

Edendada tihedamate suhete loomist laste ja nende vanemate vahel.

Tulemus:

Lapsevanemad said palju nõuandeid ja retsepte sugupuude koostamiseks ning mõistsid selle töö tähtsust. Nad omandasid uhkuse oma esivanemate üle, soovisid olla mitte kehvemad ning vastutustunde nende ja oma laste ees.

Lapsed on oma silmaringi laiendanud. Neil tekkis huvi perekonna ajaloo, peretraditsioonide ja sugupuu vastu. Töö aitas ka sisendada uhkust pere üle, armastust ja austust vanemate vastu. Lisaks muutusid lapsed sõbralikumaks ja omandasid konfliktivaba suhtlemisoskuse.

Nooremate kooliõpilaste projektitöö korraldamisel eristatakse järgmisi traditsioonilisi etappe:

    motiveeriv (õpetaja: ütleb välja üldplaani, loob positiivse motivatsioonihoiaku; õpilased arutavad, pakuvad oma ideid) –süvenemine projekti

    planeerija (määratakse teema, projekti eesmärk, vormistatakse ülesanded, koostatakse tegevuskava) –tegevuste korraldamine

    informatiivne ja operatiivne (õpilased koguvad materjali, töötavad kirjanduse ja muude teabeallikatega, viivad läbi projekti) -tegevuste läbiviimine

    peegeldav-hinnav (õpilased esitavad projekti-projekti esitlus, arutada ühiselt, anda suulist või kirjalikku enesehinnangut, õpetaja osaleb kollektiivses hindamistegevuses)

Projekti suunavad küsimused

Põhiline küsimus

"Kas igaüks meist peab teadma oma esivanemaid?"

Probleemsed küsimused

    Kuidas teha sugupuud?

    Mis on "tõunimekiri" ja kuidas seda korraldada?

    Kas teie peres on traditsioone ja kas need mõjutavad inimese kasvatust?

Õppeküsimused

    Mida teie ees- ja perekonnanimi tähendavad?

    Mis on teie arvates perekond?

    Kuidas kirjutada visandit või portreeesseed?

    Kuidas intervjuu küsimusi kirjutada?

    Milliseid võrgusid te teate ja kuidas te neid projektis kasutate?

    Kuidas märget teha?

    Kuidas kirjutada taotlust arhiivi?

    Kuidas luua sugupuud?

    Kellel on õigus omada vappi ja mida saab sellele joonistada?

    Mis on sugulus?

Projekti plaan:

    Tööülesannete jaotus rühmades: 1. rühm "Puu" - koostab sugupuu; 2. "Vapp" - töötab perekonna vapi koostamisega; 3. "Minu perekond" - kirjutab erinevatest žanritest esseesid (portree, essee, argument). *Rühmaliikmete vahel ülesannete jaotus (kes mille eest vastutab) ja igas rühmas ühine tööplaani väljatöötamine.

    Konsultatsioonid projekti elluviimisel.

    Kogutud materjali analüüs ja nõuanded edasiseks tegevuseks.

    Tehtud töö hindamine (hindamislehtede täitmine).

    Projekti esitlus



Kuuba õppetund 3. klassis.

Teema: “Minu esivanemad. Minu nimi"

Eesmärgid:

    tutvustada õpilastele mõistet "põlvnemine", õpetada koostama põlvnemist, anda õpilaste ja sugulaste nimede lühike entsüklopeediline viide, kinnistada ja testida õpilaste teadmisi Krasnodari piirkonna riigisümbolite kohta;

    arendada esmaseid oskusi uurimistöö noorematel koolilastel;

    arendada huvi oma pere mineviku ja oleviku, peretraditsioonide vastu;

    kasvatada armastust oma pere vastu ja uhkust selle üle, austust oma vanemate vastu, uhkust ja armastust oma kodumaa vastu.

Varustus:

Kasakamüts, kellukell; maalid, mis kujutavad Kubani loodust; “medalid – päevalilled”; plaadimängija; Kuuba hümni, laulu “Kus on mu kodu” lintsalvestus; plakat, millel on kujutatud Krasnodari territooriumi riigisümboleid; plakat, millel on kujutatud sugupuu makett; 2 plakatit, millel on kujutatud kahe perekonna suguvõsa juured; laste joonistused, mis kujutavad nende perekondi; joonistused koos pusledega; foto – materjal Kuubamaalt.

    Sissejuhatus õppetundi. Org. hetk.

Õpetaja:

Lapsed, vaadake seda imet – kellukest. Suleme silmad ja kuulame selle kristallhelinat. See helin siseneb meie hinge, puudutab iga nööri, iga keha rakku ja äratab meid üles, kutsub meid uus päev. Las see helisemine kõlab meie südames ja äratab meis hellust ja armastust üksteise, oma kodumaa vastu.

(Lapsed avavad silmad ja vaatavad pilte, mis kujutavad nende sünnimaa kontrastset loodust)

Õpetaja:
Armastan sind,

Minu päikeseline ruum

Minu ainulaadne lugu:

Pühkivad laagrid

Sinised mäed,

Koltuva Kubani stepikaugus!

I. Varrava.

Isamaa!

Kirsi päikesetõusud,

Kaks merd ja sinine taevas...

Kas siin on võimalik olla

Pole luuletaja

Kui sõnu ise küsitakse.

K. Oboištšikov.

Alustame õppetundi Kuuba uuringud.

See on ebatavaline õppetund, sest meie külaliseks on "Kubani sõltumatu televisioon". Ja teie ja mina osaleme selle televisiooni erinevates saadetes.

Klassi õige vastuse eest annan “päevalillemedali”. Tunni lõpus näeme, kui palju teadmisi saime Kuuba õppetundides.

    Kodutööde kontrollimine.

    Kollektiivne ülevaade Kuuba hümni sõnadest.

Õpetaja:

Tavaliselt algab televisioonipuhkus riigihümni esitamisega.

Kuna meil on Kubani televisioon, esitame Krasnodari territooriumi hümni, mille õppisime viimases tunnis.

(Krasnodari territooriumi hümni esitab Riiklik Akadeemiline Kubani koor ja lapsed laulavad koos artistidega)

Sa oled Kuban, sa oled meie kodumaa

Meie igivana kangelane,

Mitmeveeline razdolnaya,

Sa oled valgunud kaugusesse ja laiusesse.

Mitmeveeline razdolnaya,

Sa oled valgunud kaugusesse ja laiusesse.

Ma mäletan sind siin,

Laulame koos laulu,

Teie vabade külade kohta,

Minu isakodust.

Teie vabade külade kohta,

Minu isakodust.

2) Frontaalküsitlus Krasnodari piirkonna sümbolite kohta.

Õpetaja:

Käivitab meie programmi Programm "Tõsine vestlus". Selles saates räägime Krasnodari piirkonna sümbolitest. Ja samal ajal kontrollime, kuidas te lõpetasite kodutöö.

U:- Mis on Krasnodari territooriumi hümni nimi?

D:- "Sina, Kuban, sa oled meie kodumaa!"

U:- Millal ja kes selle kirjutas?

D:- Selle kirjutas Esimese maailmasõja ajal, umbes sada aastat tagasi, Vene-Türgi rindel rügemendi preester Konstantin Obraztsov.

U:- Millal taastati meie piirkonna hümni staatus?

D:- Rahvamuusika.

U:- Kes toimetas hümni muusikalist teksti?

D:- Hümni muusikalist teksti töötles Riikliku Akadeemilise Kuba kasakakoori kunstiline juht, Venemaa rahvakunstnik Viktor Zahharchenko.

U:- Millal hümni esitatakse?

D:- Krasnodari territooriumi hümni esitatakse tseremooniate ja muude valitsusasutuste korraldatavate ürituste ajal: Kubani lipu heiskamisel, pidulike koosolekute avamisel ja lõpetamisel, monumentide ja mälestusmärkide avamisel, auhindade üleandmisel.

U:- Kuidas peaksid kohalviibijad hümni avalikul esitamisel käituma?

D:- Hümni avalikul esitamisel kuulavad kohalviibijad seda seistes, mehed ilma mütsita.

U: - Millal kinnitati Kubani vapp?

U:- Millal võeti vastu Krasnodari territooriumi lipp?

D:- Krasnodari territooriumi lipu võttis Kubani oblastivalitsuse seadusandlik nõukogu vastu 10. veebruaril 1919. aastal.

    Individuaalne küsitlus.

    Kirjeldage Krasnodari piirkonna vappi.

D: - Rohelises kilbis on kahe ühesuguse ümmarguse lahtiste väravate ja mustade õmblustega torniga kuldne voor; torni kohal on pernah kahe hõbedase korte vahel, millel on kuldsed puud kuldsetel puudel. Kilbi kuldses peas on must tärkav kotkas, kelle rinnal on Kaukaasia rist. Kilp on kroonitud iidse kuningliku krooniga ja kaunistatud kuldsete tammelehtedega, mis on ühendatud Aleksandri lindiga. Kilbi taha on asetatud risti 4 taevasinist bännerit, mis on kaunistatud kullast narmastega ja samade krooniliste monogrammikujutistega nende Majesteetide nimedest, mida ümbritsevad tamme- ja loorberioksad: keisrinna Katariina 2, keisrid: Paulus 1, Aleksander 1, Nikolai 1 ja in. keskel etalon, millel on tema nime keiser Aleksander monogramm

    Kirjeldage Kubani piirkonna lippu.

D:- Krasnodari territooriumi lipp on ristkülikukujuline kolmest horisontaalsest triibust koosnev paneel: ülemine on sinine, keskmine on karmiinpunane ja alumine roheline. Kahe välimise triibu laius on võrdne karmiinpunase triibu laiusega. Vaarika värv - Kuuba armee asutajate kasakate auks; sinine – Donets, kellest osa kolis Kubanisse; roheline värv- mägismaalaste värv. Karmiinpunane värv on laiem, kuna kasakaid oli rohkem. Lipu keskel on Krasnodari territooriumi vapp, mis on valmistatud ühes värvitoonis - kullast. Lipu laiuse ja pikkuse suhe on 2:3.

3.Teatage tunni teemat ja eesmärki.

(Käsib laul "Kus on mu kodu")

Õpetaja:

Meie ekraanil järgmine saade . Seda nimetatakse "Perekonna kolle". Need read on selle programmi epigraafiks...

"Keegi meist ei kukkunud Kuult alla.

Me kõik oleme oksad ja lehed

Tohutu ja läbipõimunud

universaalsest inimpuust."

Täna kutsun teid atmosfääri sukelduma pereelu oma elulaadi, traditsioonide, tähtpäevadega. Selle programmi teema langeb kokku tunni teemaga : “Minu esivanemad. Minu nimi". Meid kõiki ühendab üks sõna, mida selles saates kuuleb - sõna "perekond". See sõna on kõigile selge, nagu sõnad "leib" ja "vesi". Perekond on meist igaühega elu esimestest hetkedest peale. Perekond on kodu, see on isa ja ema, see on vanaisa ja vanaema. Selles tunnis tutvume mõistega “põlvnemine” ja õpime koostama sugupuud.

4. Töö uue materjali kallal.

    Õpetaja lugu.

Mis on sugupuu? See on ühte tüüpi põlvkondade loend. Klann on põlvkondade jada, mis põlvneb ühest esivanemast. Esivanem on iidne eelkäija perekonnas.

Keskajal pidi iga rüütel, kes tahtis rüütliliitu astuda, tõestama oma aadlist päritolu. Tõestuseks oli rüütli sugupuu. Ja see oli joonistatud nii. ( Näita plakatit tahvlile).

Tüve allservas on rüütli vapp, seejärel jaguneb tüvi kaheks tingimuslikuks haruks: paremal on isa vapp ja vasakul ema vapp. Kumbki neist okstest jagunes omakorda ka kaheks väiksemaks oksaks, millele pandi isa- ja emapoolsele poolele vanaisa ja vanaema vapid. Ja sellise sugupuu loomiseks pidi oma esivanemaid hästi tundma.

Hiilgav asi on sugupuu. Kuid kui te seda tähelepanelikult vaatate, märkate ühte ebakõla. Lapsest kasvavad ema ja isa ning neist vanaisad ja vanaemad. See on kummaline pilt. Kuidas seda veidrust parandada?... See on väga lihtne. Pöörame joonise tagurpidi. Siis muutub puu juureks, suureks haruliseks juureks, millest see mees välja kasvas.

Ja pole asjata, et kui nad tahavad inimest kiita, ütlevad nad: "Tal on tugevad juured." See tähendab, et selline inimene sündis sõbralikku, heasse perekonda ja perekond kasvatas ta üles.

Seega on õigem rääkida suguvõsast, kui räägime esivanematest, ja kui me räägime inimese järglastest, siis on see tõesti sugupuu. Siin joonistame nii palju oksi, kui palju sellel inimesel lapsi on, ja iga haru hargneb väiksemateks oksteks: need on lapselapsed ja seejärel lapselapselapsed.

    Kas saate joonistada iga inimese sugupuu? (Ei). Aga genealoogiline juur? (Jah).

Muide, selgub huvitav asi. Igal inimesel on kaks vanemat – ema ja isa, aga vanavanemaid on kaks korda rohkem – 4, vanavanavanemaid kaks korda rohkem – 8. Ja nii edasi. Nii palju on inimesel esivanemaid. Ja nüüd näeme seda kahe pere näitel, kellele anti täiendav kodutöö: "Loo genealoogiline juur."

    Kahe õpilase kõne: lugu suguvõsast, nende esivanematest.

(õpilased räägivad oma perekonnast, näidates nende pereliikmete genealoogilisi juuri, kellest nad räägivad)

Õpetaja:

Lapsed, kas saate mulle öelda oma vanavanaema nime? Kas sa tead, kust ta pärit on?

    Kodutöö .

Küsige oma vanematelt ja vanavanematelt ning proovige luua oma sugupuu. Sellest saab teie kodutöö. Saate teada, kust on pärit teie suguvõsa, kui kaua on teie esivanemad Kubanis elanud ning kuulete palju südamlikke ja liigutavaid lugusid oma suguvõsa ajaloost. Perekonna ajalugu on ju osa Kubani ja kogu riigi ajaloost. 1. rühma õpilastele lisaülesanne: proovige joonistada oma perekonna vapp.

6. Füüsiline harjutus.

U:- Lapsed, kes teist unistab filmis näitlemisest? Puhkame natuke ja kulutame mäng "Filmitegemine".

Õpetaja:

Esmaspäeval täpselt kell viis

Me filmime Kubanit,

Oleme väga teretulnud

Kuba talendid!

Lapsed:

Vaata mind, ma olen andekas! (ühishääles).

Õpetaja: Siin on palju näitlejaid

Kuid ta ütles meile rangelt

Direktor klient

Saatele "Maaelu tund"

Nüüd rendime talu.

Ja filmimiseks vajame siga!

Lapsed:

Vaata mind, põrsas, see olen mina! (nad nurisevad ühest suust nagu põrsad).

Õpetaja:

Ja nüüd üllatus teile!

Vaatan paremale, vaatan vasakule.

Kes saab mulle lihtsalt öelda:

Kes teist on tormiline kasakas?

(Üllatus on peidus kellegi töölaual. See on kasakamüts.)

Lapsed:

Vaata mind! Kasakas on ju siin...

(See, kellel on müts): See olen mina!

    Õpitud materjali koondamine.

Õpetaja: Nisu ookeani vahel,

Tihedates uppuvates aedades,

Seal on talud ja külad -

Kubani saarestik.

K. Oboištšikov.

    Õpetaja lugu.

Saate oma kaugete esivanemate kohta palju huvitavat teada saada. Kubanis olid meie esivanemad kasakad. Nagu te juba teate, hakkasid kasakate asunikud Kubanisse esimesi külasid rajama 18. sajandil. Ehitus kulges tavaliselt plaanipäraselt. Küla keskel on väljak kiriku, kooli ja külavalitsusega. Kasakad ehitasid oma eluruumid - onnid - kohalikest looduslik materjal: põhk, pilliroog, võsa, savi. Sisehoovis olid kõrvalhooned: ait, kelder, kuur kariloomadele, kaev, suveahi, vankrikuur. Piirdeaed tehti võsast ja pilliroost. Nii elasid meie esivanemad. Kuid ikkagi on need sugulased, kes praegu teiega koos elavad, keda te oma perekonnaks nimetate, teile igaühele kallimad ja lähedasemad. Lõppude lõpuks on perekond Ožegovi sõnaraamatus antud määratluse kohaselt koos elavate sugulaste rühm.

Kui palju neid on, neid sugulasi? Loeme.

(õpilased nimetavad oma lähemaid sugulasi: ämm, äi, äi, väimees, õemees, äi, ämm jne .)

    Luuletuse lugemine ja analüüs.

Niisiis, meie ekraanil Programm “Luuletund”. . Nüüd loetakse A. Kardashovi luuletust “Üks, kaks, kolm, neli”.

Peate vastama küsimusele, mis esitatakse luuletuse alguses.

Kes elab suures korteris?

Neli meest.

Vanaisa elab korteris,

Ja isa ja vanavanaisa,

Ja Mihha, isa poeg,

Kaunitar elab endiselt

Perest lahutamatu.

Üks neist helistab talle

Mu armas lapselaps,

Kallis tütar

Keegi teine ​​helistab talle,

Ja kolmas - kallis Masha

Ja meie armuke,

Ja ta kutsub mind emaks

Mees on kõige noorem.

    Mitu inimest elab selles korteris? (5). Nimetage need.

(õpilased helistavad: mehe isa, naise vanaisa, Miša - mehe poeg, mees ja naine)

    Minilood peretraditsioonidest.

Õpetaja:

Telesarjad on pikka aega ja kindlalt meie igapäevaellu sisenenud, kuid igapäevane elu esitab sageli nii palju üllatusi ja üllatusi, kui ükski lavastaja ei suuda välja mõelda.

Meie ekraanil sari “Kubani perekonna elust”.

Me elame Kubanis,

Minu kodumaal Kubanis.

Me laulame kõlavaid laule,

Oleme oma tegude poolest kuulsad.

Valmistusite selleks sarjaks kodus, joonistasite pilte ja kirjutasite lühijutte peretraditsioonidest. Vaatame, mis sellest välja tuleb.

    V. Podkopajevi luuletuse lavastus.

    Viktoriin.

Õpetaja:

Järgmine saade on meie ekraanil. See Televiktoriini saade "Targad poisid".

Kuuba rahva keeles elasid ja elavad siiani sugulusastet tähistavad sõnad. Nüüd kontrollime, milliseid sugulasi te teate.

a) Rebuse võistlus.

MEES VÕEM


ÄM ÄMMA



b) Vastused küsimustele:

    Naise vend (vend).

    Abikaasa vend (vend).

    Naise õde (õde).

    Abikaasa õde (õde).

    Naise ema (ämm).

    Abikaasa ema (ämm).

    Venna või õe tütar (õetütar).

    Isa või ema õde (tädi)

    Tunni kokkuvõte.

    Õpetaja avakõne.

Meie õppetund hakkab lõppema.

10 sajandit alates Venemaa ristimisest elasid inimesed vaimsuse ja moraaliseaduste järgi. Nii elas perekond, mis tunnistati peamiseks inimlik väärtus. Me kõik räägime Venemaa taaselustamisest, kuid see on võimatu ilma perekonnakultuse taaselustamiseta.

Kõik erakonnad lakkavad varem või hiljem olemast. "Pidu" nimega "Perekond" on elanud palju sajandeid. Ja nende sajandite jooksul ei ole inimesed välja mõelnud teist ühingut, kuid nad on kinnitanud ideed: mida rohkem on perekonnas lahkust ja üksteisemõistmist, seda tugevam on isamaja.

    Töö vanasõnadega.

Selgitame nende vanasõnade tähendust:

    Milleks see aare, kui peres valitseb harmoonia?

    Perekond, kes nõustub, ei saa leinast jagu.

    Perekond on pliit: nii külm on, et kõik kogunevad selle lähedusse.

    Sõbralik perekond muudab maa kullaks.

    Peres on armastus ja nõuanded ning seda pole vaja.

    Peres on puder paksem.

    Kogu pere on koos ja hing on paigas.

    Lõpusõnad õpetajalt:

Seega on perekond inimeksistentsi üllaim vorm. Ja las igapäevastel tormidel ja muredel on hävitav eesmärk. Nad ei saa midagi teha, kuni me kõik oleme oma hoidjad. pere kolle. Soovin siiralt, et perekolde leek soojendaks ja toetaks teid alati rasketel aegadel.

Soovin teile südamest,

Et asjad oleksid hästi,

Nii et hädad majale ei koputaks,

Et sa ei peaks kunagi kurb olema.

Tänan kõiki, kes vastu võtsid Aktiivne osalemine selles õppetükis. See… (õpetaja loetleb kõige aktiivsemate õpilaste nimed). Poisid , Tõstke oma auhindu kõrgemale ja vaadakem seda teie teadmiste valdkonda, mida iga aastaga aina juurde saab.

4) Hindamine.

Eesmärgid: ideede süvendamine isamaast, isamaast, isamaast; paljastades suure ja väikese kodumaa tunnused.

Varustus: kodumaa-teemaliste laulude helisalvestused; kaart kaasaegne Venemaa; vanasõnad ja kõnekäänud isamaa kohta.

Ürituse käik

Esiteks kehtestatakse ajaloo mõiste ja aastate lugemine ajaloos. Kord kindlustatud, kõlab katkend laulust “Kust algab kodumaa...” (muusika V. Basner, sõnad M. Matusovski).

Õpetaja. Poisid, mis tunde see laul teis tekitas? Mida see ütleb?

Laste vastused.

Õpetaja. Mis ühendab meie linnas, piirkonnas, riigis elavaid inimesi? (Me kõik oleme venelased, meie kodumaa on Venemaa)

Õpetaja. Aga laul ei räägi ainult suurest Kodumaast, vaid ka väikesest, kus inimene sündis, koolis käis, kus elavad tema sõbrad. Ja mis kõige tähtsam, kodumaa algab isakodust.

Töö mõistetega “isamaja”, “Isamaa”, “Isamaa”. Neil sõnadel on ka üks ühine juur. Õpetaja kutsub kooliõpilasi üles valima sõnale “Isamaa” samatüvelised sõnad.

Õpetaja. Alates iidsetest aegadest on kroonikud kirjeldanud aset leidnud sündmusi ja kirjeldanud, kuidas meie esivanemad elasid. Teisisõnu kirjutasid nad meie kodumaa ajaloo. Kuid kroonikud ei rääkinud mitte ainult suurtest sündmustest, vaid ka Vene vürstide perekondade ajaloost. Kroonika “Möödunud aastate lugu” räägib prints Rurikust ja tema pojast Igorist, prints Olegist, printsess Olgast, vürst Jaroslav Targa perekonnast jne. Kuid mitte ainult vürstiperedel ei olnud oma ajalugu, see on igal perekonnal. . Muidu nimetatakse seda sugupuuks. Esivanemate hulka kuulusid suguvõsa ühised esivanemad, alates aastaid tagasi elanutest kuni tänapäevani, sealhulgas arvukalt lapsi, lapselapsi ja lapselapselapsi. Igal pereliikmel oli perekonnanimi, eesnimi ja isanimi. Kuidas ees- ja perekonnanimed Venemaal tekkisid, saate nüüd lugeda õpikust.

Välja on pandud perefotode näitus vanavanavanavanematest õdede-vendadeni. Seejärel räägivad õpilased, kust on pärit ees- ja perekonnanimed (hüüdnimedest, loomade nimedest, sünnikohtadest, jõgede nimedest, ametitest, ametitest jne).

Õpilane 1.

Mis nimed seal on:

Pjaterkin, Dvoikin, Supov,

Sljuntjajev, Tryapkin-Darmoed,

Pupkov ja Perepupov!

Õpilane 2.

Erinevate isikute perekonnanimedes,

Mõnikord tuttavad inimesed,

Kõlab kalade ja lindude nimed,

Loomad ja putukad:

Õpilane 3.

Lisichkin, Rakov, Indjukov,

Seledkin, Mõškin, Telkin,

Mokritsyn, Volkov, Motylkov,

Bobrov ja Perepelkin.

Õpilane 4.

Aga võib-olla teatud Komarov

Olge lõvi iseloomuga,

Ja teatud Barsov või Lvov -

Sääsemeel.

Õpilane 5.

Juhtub, et Koršunov on teistsugune

Sinichkina kardab.

Ja Chistunovit peetakse sigadeks,

Ja Prostachkov on rebane.

Õpilane 6.

Ja Rakov, kui ta pole loll,

Teadmatu ja rumal

See ei liigu tagasi nagu vähk

Ja kõik pürgib edasi!

Õpilane 7.

Plevkov muutis oma perekonnanime,

Nimetas end pärliks

Aga põhimõtteliselt oli ta perse

Ta jäi eesliks!

Õpilane 8.

A Gribojedov, Pirogov

Igavesti kuulus!

Järeldus on seega järgmine:

Asi pole mitte nimes, vaid inimeses!

S. Mihhalkov

Õpetaja. Perekonnanimi on üleminek vanemalt nooremale. Vanem põlvkond annab oma perekonnanime edasi noorematele. Ja igal kaasaegsel perekonnal on oma ajalugu, oma sugupuu. Kas sa tead oma pere sugupuud?

Oma perekonna sugupuu koostamine.

Õpetaja. Oleme just alustanud teie suguvõsa ajaloo koostamist, kodus proovite seda vanemate abiga jätkata. Nüüd, kui teil on oma sugupuu diagramm, peate täitma mitu ülesannet.

- Kirjutage oma vanemate, vanavanemate perekonnanimed, eesnimed ja isanimed.

- Märkige diagrammil tärniga oma vanemad, kelle fotosid teie kodus hoitakse.

- Pane kirja, keda sa oma sugulastest isiklikult tunned ja millised suhted sul nendega on (vend, õde, vanaisa, vanaema, tädi, onu, õepoeg).

Ülesannete täitmine.

Õpetaja.

Kes oli teie vanavanaisa Venemaal,

Küsi oma perekonnanime.

Õpilane 1.

Kuznetsovid on igas klassis.

Kes on Kuznetsovi vanavanaisa?

Ta oli pärit seppade perest,

Isa isa isa.

Õpilane 2.

Gontšarovi vanavanaisa teadis

Potteriratas ja savi.

Degtyarev sõitis tõrva,

Küürutasin selja tõrvaaugus.

Õpilane 3.

Võib-olla noor Stolyarov

Ja ta ei saa peitliga hakkama,

Ja mu vanavanaisa oli üks käsitöölistest,

Ta oli puusepp, tema vanavanaisa.

Õpilane 4.

Pilštšikov oli saega sõber,

Kozhemyakin kortsutas nahka.

Sõdalased läksid rünnakutele,

Ka Streltsov võitles.

Õpilane 5.

Aga Oktjabrski sündis

Täiesti teisel ajal:

Talvet mäletab ta meremehena

Ja hirmuäratav Aurora.

Õpilane 6.

Need kõlavad nagu muusika, nagu luule,

Perekonnanimed on lihtsad.

Vaata tähelepanelikult ja sa näed neis

Venemaa ajalugu.

G. Graubin

Õpetaja. Kodumaa ja esivanemad on omavahel väga tihedalt seotud. Oleme juba öelnud, et on suur ja väike kodumaa. Väike kodumaa on meie oma emamaa kus me sündisime ja kasvasime. See võib olla väike küla jõega või rahvarohke linn.

Ja inimesed on need, kes elasid siin enne meid ja elavad siin praegu. Igal piirkonnal on oma kliima, taimestik ja loomastik, omad linnad ja külad, metsad, põllud ja jõed. Igaühel on oma väike kodumaa. Mis on meie väikese kodumaa nimi, kus me elame? Kust see nimi tuli?

Laste vastuseid parandab ja täiendab õpetaja.

Õpetaja. Koostage rida lauseid, mis iseloomustavad meie kodumaad.

Ülesande täitmine.

Õpetaja. Kõik väikesed kodumaad on ühendatud üheks suureks, mis kannab uhket Venemaa nime. Laul ütleb seda hästi.

Kõlab lugu “Venemaa on minu kodumaa!”. (muusika V. Muradeli, sõnad V. Haritonov).

Õpetaja. Venemaast, kodumaast pole kirjutatud mitte ainult laule, vaid on palju vanasõnu ja ütlusi. Siin on mõned neist: "Oma pool on ema ja võõras on kasuema"; "Lind, kellele tema pesa ei meeldi, on loll" jne. Milliseid te teate?

Laste vastused.

Õpetaja. Paljud luuletajad ja kirjanikud pühendasid oma teosed iidsetele Venemaa linnadele ja küladele. Siin on üks Ljubov Vaganova luuletusi.

Lugeja 1.

Ma käin läbi vanad nimed

Minu kodune Siberi pool:

Irbit, Tavda, Turinsk – mis legendid

Kas sõnad sisalduvad salapäraselt?

Minu küla Malaya Kochevka,

Ja tavakeeles Väike Hord, -

Kui kauge peatus,

Millised hõimud kadusid jäljetult?

Kõik on kinni kasvanud, tallatud, unustatud,

Põlenud alal kasvab tolmune rohi,

Jah, hobuse kabjajälg,

Jah, imelikud nimed ja sõnad...

Õpetaja ja tema õpilased pöörduvad kaasaegse Venemaa kaardi poole. Õpilased järeldavad, et Venemaa on väga suur riik, mida pesevad soojad ja külmad mered ja ookeanid ning seal on erinevad kliimavööndid. Ta näitab koos õpilastega Venemaa piiri ning nimetab riike ja meresid, mida see läbib.

Õpetaja. Luuletajad ei jätnud tähelepanuta ka jõgede nimesid.

Lugeja 2.

Oi kui tüütu

Sõnad kõlavad minu kohal, -

Vezloma, Linda, Sanda

See on süüdi.

Mida see sõna tähendab?

Kerzhenskaja antiik.

Teadlased väidavad kindlalt,

Ma kuulen ümberringi helisid:

Vezloma, Sanda, Linda -

Nende kohtade muusika.

L. Ozerov

Õpetaja. Kas teate, millised jõed meie piirkonnas voolavad? Kust nende nimi tuli?

Laste vastused.

Lisamaterjal

Õpitud materjali kinnistamiseks, kui teil on aega, võite mängida mitut mängu.

1. harjutus. Lahenda ristsõna.

1. Sünnitunnistuse vana nimi. (Mõõdikud)

2. Ülestähendusi perekonnast ja esivanematest. (Põlvnevus)

3. Sündmuste jäädvustamine aastate kaupa. (Kroonika)

4. Teadus, mis uurib väljakaevamistel leitud materjaliallikaid. (Arheoloogia)

5. Koht, kus inimene sündis ja kasvas. (emamaa)

6. Pärilik perekonnanimi. Mõnikord kasutatakse seda sõna sõna "perekond" sünonüümina. (Perekonnanimi)

7. Mida antakse sünnil. (nimi)

Esiletõstetud sõna: Lugu.

2. ülesanne. Igale reale antakse tühi paberileht. Õpilased panevad kordamööda kirja ametitest pärinevaid perekonnanimesid. Rida, mis teeb seda kiiremini ja paremini, võidab. (Kuznetsov, Sadovnikov, Sapožnikov, korstnapühkijad, Rõbakov, Melnikov jne)

3. ülesanne. Kirjutage kümme nime, moodustades need siin hajutatud silpidest ja tähtedest. (Miša, Igor, Maša, Lena, Olja, Kolja, Ulja, Dima, Galja, Sasha jne)

4. ülesanne. Kirjutage võimalikult palju nimesid, alustades A-tähega. (Andrey, Arthur, Anna, Anton jne)

Munitsipaalüksus Temryuki linnaosa tn. Taman

Valla eelarveline õppeasutus

Keskkool nr 28 omavalitsuse moodustamise Temryuki rajooni

Minu esivanemad

Projektitöö algklasside klassidele

"Kuuba uuringud"

Kryzhanovskaya Svetlana Nikolaevna

algkooli õpetaja

2015. aasta

küla Taman

Sissejuhatus…………………………………………………………… lk 3. - 4

Peatükk 1. Seletuskiri... lk 5 - 6

Järeldus………………………………………………………… lk 7

Bibliograafia ……………………………………

Elektroonilised ressursid………………………………………………………………

Lisa……………………………………………………… lk 8-12

Sissejuhatus

Asjakohasus. Et armastada oma kodumaad, tunda selle ajalugu, pead armastama oma perekonda, teadma oma esivanemate elulugu, seda, mis pereliikmed on huvitatud ja millist kasu nad saavad ümbritsevatele inimestele pakkuda.

Probleem . Paljud õpilased tunnevad vähe perekonna ajalugu, oma küla, sugulaste elukutset ja pereliikmete huvisid.

Teema. Suguvõsa ajaloo uurimine, suguvõsa seos Tamani ajalooga, ekskursioonid külas.

Õppeobjekt. Pereelu ja selle mõju küla eluloole.

Projekti eesmärk . Sisestage armastust ja austust oma pereliikmete vastu, arendage huvi perekonna ja küla ajaloo vastu, õppige töötama sõnaraamatutega.

Hüpotees . Kui uurite Tamani ajalugu käsitlevat kirjandust, saate teada oma pereelu, hobide ja ametite ajaloost, on teid ümbritsevaid inimesi lihtsam mõista.

Projekti eesmärgid:

1. Uurige oma perekonna ajalugu, kultuuri (keeli), pärandit.

2.Luua tingimused huvi tekkimiseks õppe- ja õppekavavälise tegevuse vastu. 3. Kasvatage sallivat suhtumist erinevatest rahvustest inimestesse, austage nende kombeid ja ärge unustage oma rahva kombeid.

4. Arendage Loomingulised oskused laps.

5. Uurige perekonna ajalugu tegevusliikide kaupa: mänguline, igapäevane, intellektuaalne, loominguline, motoorne.

6. Analüüsige uurimistulemusi ja tehke järeldused.

7. Kasutage oma teoste materjali ümbritsevat maailma käsitlevates tundides, klassiruumi tunnid perekonna ajaloo kohta, lastevanemate koosolekutel.

Meetodid:

1.Analüüs, süntees, võrdlus.

2. Tähelepanekud.

3. Vestlused, küsitlemine.

4. Saadud andmete üldistamine.

Uurimistöö struktuur.Oma pereliikmete jälgimine, nende ametiga tutvumine.

Praktiline tähtsus.Ilmunud teadmised aitavad peret paremini tundma õppida, huvidest aru saada ja üksteist aidata.

Kirjanduse lühianalüüs.Raamatud aitavad teil õppida tundma Tamani ajalugu ja armastada oma maad.

Põhiosa

Selgitav märkus

Projektitöö “Minu genealoogia” töötati välja kursuseprogrammi “Kuuba uuringud” alusel. Projekt hõlmab Kuuba uuringute programmi teemasid. Projekti arendati 3 kuud. Tunnid toimuvad kord nädalas.

Tundides on kavas uurida suguvõsa ajalugu, suguvõsa seost Tamani ajalooga ning teha ekskursioone mööda küla. See võimaldab materjali tajuda mitte ainult õpetaja, vaid ka laste ja vanemate sõnadest, suurendab huvi Kubani ajaloo, perekonna uurimise vastu ning sisendab armastust ja austust oma pereliikmete vastu. .

Ei.

Töö vormid

Mida su nimi tähendab?

Vestlus

Tutvustage töötamist sõnaraamatutega, selgitage välja nimede päritolu, millised nimed perekonnas leidub, miks neid nii nimetati

Mida su perekonnanimi tähendab?

Koosolekud sõpradega

Esivanemate elukutse (perekonnanime järgi), ütluste kasutamine, muinasjutud, töö sõnaraamatutega, seotud sõnade valik

Mängud peres

Õuemängud

Tund toimub staadionil, kasutatakse palle, hüppenööri, keppe, salli. Uurige, milliseid mänge vanavanemad ja vanemad lapsepõlves mängisid. Mis mängud lapsed praegu huvi tunnevad?

Minu kohustused perekonnas

Rollimäng "Minu perekond"

Näidake naiste ja meeste rolli perekonnas, kuidas hoolitseda oma naabrite eest.

Kasutage oma töös ütlusi, loendusriime, mõistatusi, muinasjutte ja raamatukesi.

Minu perekonna pärandvarad

Ekskursioon kasakate muuseumisse

Tutvuda asjade ajalooga, dokumentidega, fotodega, ajalehtedega jne.

Päikese käes on soe, ema juuresolekul hea

Kontsertprogramm emadele

Kasutatakse muinasjutte, laule, ütlemisi. Näidake ema rolli perekonnas ja lugupidavat suhtumist temasse, emast hoolimist.

Rahvakombed ja traditsioonid

Ekskursioon Atamani muuseumisse

Tutvutakse 19. ja 20. sajandi inimeste elu-oluga, räägitakse oma pere traditsioonidest. Milliseid traditsioone ja pühi klassiruumis tähistatakse.

m/filmide loomine

Kuba käsitöölised

Vanemate, vanavanemate, laste tööde näitus

Kohtuge vanematega, tutvuge nende hobidega. Mida meie lähedased saavad meile õpetada.

Minu pere, pere majapidamine

Joonistusvõistlus “Meie pere talu”

Sisestage tööarmastust, uurige, millist abi saavad lapsed vanematele pakkuda. Millist abi vanemad meile kõigile pakuvad?

Sinu esivanemad

Projektide näitus “Sugupuu”

Ülesanne seatakse esimesest tunnist, lapsed õpivad tundma oma sugulasi, pere hobisid, koguvad fotosid, dokumente, ajaleheväljalõikeid

Järeldus

ajal projektitöö lapsed õpivad palju uut oma pere ajaloost, leiavad klassikaaslaste seast oma lähemad ja kaugemad sugulased, saavad teada, et klass on koolipere, kus on vaja ka üksteise eest hoolt kanda. Kogu töö on suunatud pereliikmete ühendamisele ja silmaringi avardamisele. Lapsed hakkavad oma vanemaid rohkem austama nende panuse eest küla ehk oma väikese kodumaa ajaloos. Ka vanemad hakkavad oma laste elu vastu huvi tundma. Ühised pühad toovad kokku klassikollektiivi ja lapsevanemad.

Bibliograafia

"Kuuba õpingud" - kursuste programm 1.-4. klassile. Krasnodar. Väljavaated haridusele.

Elektroonilised ressursid

  1. Veebisait "Infourok"
  2. Veebisait "Esimene september"
  3. Veebisait "pedagoogiline nõukogu"
  4. Veebisait "Multilesson"

Rakendus

Ema roll perekonnas

Tamani ringreis

Meie vanemate mängud

Meie vanemad kaitsevad meid

Õpime inimeste elukutseid

Kombed ja traditsioonid

Sugupuu