Tööõpetuse tunnikonspektid teemal "3-D aplikatsioon "muinasjutulill". Aplikatsioonitehnikate tunnikonspektide kavad. Aplikatsiooni õppetunni märkmed koolis.

Plaan - 4. klassi tehnoloogiatunni konspekt Teema: Lehtede aplikatsioon Tööaeg: 45 minutit

Tunni eesmärgid:

Hariduslik: sisendada õpilastesse teadmisi, oskusi ja praktilisi oskusi loodusmaterjalide rakendustöös; õppida töötama algoritmi kasutades;

Arenguline: arendada esteetilisi tundeid; arendada peeneid kätelihaseid, kujutlusvõimet, mõtlemist.

Hariduslik: kasvatada puhtust ja austust looduse vastu.

Vorm UUD:

Isiklik:hariduslik ja tunnetuslik huvi uue õppematerjali ja uue probleemi lahendamise viiside vastu; keskenduge edu põhjuste mõistmisele haridustegevus, sh eneseanalüüs ja tulemuse enesekontroll, tulemuste konkreetse ülesande nõuetele vastavuse analüüs, õpetajate ja kaaslaste ettepanekute ja hinnangute mõistmine;

Regulatiivne:koostöös õpetajaga seada uusi õpieesmärke; teostama väljaselgitavat ja ennetavat kontrolli lähtuvalt tulemusest ja tegevusviisist, tegelikku kontrolli vabatahtliku tähelepanu tasemel; hindama iseseisvalt adekvaatselt tegevuse õigsust ja tegema elluviimises vajalikud kohandused nii selle elluviimise ajal kui ka tegevuse lõpus.

Kognitiivne: teha kõige suurem valik tõhusaid viise probleemide lahendamine sõltuvalt konkreetsetest tingimustest; viima läbi võrdlust, klassifitseerimist, valides iseseisvalt kindlaksmääratud loogiliste toimingute alused ja kriteeriumid; luua analoogiaid;

Kommunikatiivne: sõnastada oma arvamus ja seisukoht; kasuta kõnet oma tegude reguleerimiseks; teostab vastastikust kontrolli ja osutab koostöös vajalikku vastastikust abi;

Materjalid: Erinevad kuivatatud lehed (saab koguda ekskursioonidel), värviline paber, liim, käärid, värviline papp, liimipintsel.

Varustus: rakendusnäidised, TCO, esitlus tunni teemal.

Aeg

    Enesemääramine tegevuseks. Positiivne emotsionaalne suhtumine.

Seisime ilusti oma töölaudade taga,
Teretas viisakalt
Nad istusid vaikselt, sirge seljaga.
Hingame kõik sügavalt sisse -
Alustame tehnoloogiaga!
    Tunni teema sõnastamine.
- Alustame õppetundi väikese soojendusega: Kui läheme metsa jalutama, korjame sealt lehti. Ja siis istume ja teeme väikseid inimesi (lapsed teevad nimetatud toiminguid). Saate teha linnu, koera ja rebase (õpilased kujutavad loomi). - Mida me täna tunnis teeme? Millise materjaliga töötada? (Õpilaste vastused) “Aplikatsiooni”, loodusliku materjali mõiste kordamine. Rakendus - joonise, maali valmistamine millegi külge liimitud või õmmeldud värvilisest paberist, riidest vms detailidest Mis on looduslikud materjalid? Maailmas on tohutult palju materjale, mida tavaliselt nimetatakse "looduslikeks". Nimest endast selgub, et looduslikud materjalid hõlmavad kõike seda, mida loodus ise meile ohtralt pakub. Need on esemed, mida me mõnikord isegi ei märka, ja kõik, mis on kergesti leitav kohe, kui lähete välja jalutama: oksad, oksad, lilled, lehed, käbid, õled, tammetõrud, männiokkad, muru jne.
1.Sissejuhatav vestlus loodusest kodumaa, selle rikkus ja ilu, hindamatu kasu inimestele, selle eest hoolitsemine. (slaidiseanss)2. Loodusliku materjaliga – taimelehtedega – töötamise tunnused. (Õpetaja selgitus, vestlus õpilastega)3. Näidisesitlus. Proovi analüüs. (Slaidiseanss)
4. Algoritmi koostamine lehtedest rakenduse tegemiseks: Algoritm:
    Kompositsiooni valik, näidis. Aluse valimine (värviline papp) Lehtede valimine aplikatsiooniks. Osade valmistamine – aplikatsiooni komponendid. Osade katmine, ilma liimimiseta. Osade liimimine alusele. Taotluse analüüs, vajalike paranduste tegemine. Taotluse ja valimi vaheline seos.
Õpilased selgitavad välja raskuste kohad ja põhjused 4

Tunniplaan teemal:

"Rakenduse täitmine."

Klass : 2B

Tunni tüüp : kombineeritud

Teema : Rakenduse “Minu külake” tegemine.

Tunni eesmärk :
-
Sissejuhatus rakenduse mõistesse, koos erinevat tüüpi rakendused (tasapinnalised ja mahulised);
- Areng kognitiivne tegevus, loov kujutlusvõime, kunstimaitse;
- Esteetilise suhtumise kasvatamine reaalsusesse.

Tunni eesmärgid :
Töötage välja lihtsad tehnikad tasapinnalise ja mahulise aplikatsiooni tehnikas töötamiseks, õppige elementidest ja värvikombinatsioonidest kompositsiooni looma. Täiendage liimi, kääride, jälituspaberi, värvilise paberiga töötamise, kasutamise oskusi erinevaid tehnikaid tööd.
Töö tegemisel arendage selliseid omadusi nagu visadus, tähelepanelikkus ja täpsus. Arendada rühmatöö oskusi.
Suurendage huvi aplikatsioonide loomise vastu ja austust loomingulise pärandi vastu.
Materjalid ja seadmed
:
õpetajale: visuaalsed vahendid, esitlus.
õpilastele: värviline paber, pliiats, kustutuskumm, käärid, liim, jälituspaber.

Tunniplaan :

I. Korralduslik osa 1-2 min.

II. Uute teadmiste edastamine 10 min.

III. Praktiline ülesanne 25 min.

IV. Tunni kokkuvõte 2-3 min.

Tundide ajal :

Minu väike küla! Maja aiaga,
Rohelisel metsamurul.
Lakk, punase fassaadi ees,
Nikerdatud sisehooviväravaga.
(näitab rakendust)


- Mis see teie arvates on? ?

- Kuidas seda kutsutakse?

Mis on rakendus?
lihtsate sõnadega

(kinnitamine, liitumine.)

Tänase tunni teema: "Aplikatsioon"

- Mis sa arvad, mida me täna tunnis teeme?

(laste vastused)


- See on õige, täna õpime, kuidas aplikatsiooni teha.


Rakendus
- ladinakeelsest sõnast - rakendamine, ühendamine on lõikamine, rakendamine erinevaid vorme ja nende taustale kinnitamine.

Mis tüüpi rakendusi te teate?
(Aplikatsioon võib olla tasane või mahukas.)

Lame rakendus
kui taustale liimitakse paberfiguure (mõnikord: ühekihiline, mitmekihiline, tehtud rebimise teel).

Mahuline aplikatsioon
- kui taustale on liimitud mitu kihti materjali või kui üks kiht on kinnitatud kumeralt, moodustades kumerad piirjooned.

- Ütle mulle, poisid, millest saab aplikatsiooni teha?
(Valmistatud paberist, riidest, papist, plastiliinist, taimedest ja muudest materjalidest.)

-Täna proovime teha aplikatsiooni. Ja tunni lõpus lisame oma avalduse tahvlile ja vaatame, mida kõik on teinud.

Mida on teie arvates vaja paberist aplikatsiooni tegemiseks?

(Värviline paber, jälituspaber, käärid, liim.)

Viimases õppetükis me:

Joonistasime tulevase rakenduse visandi,

Siis lõikasid nad selle kääridega välja.

Fizminutka:
Teeme oma kätega maagiat. (lapsed "joonistavad" kätega ringi)

Joonistame suure ringi!

Joonistame akna joonista "aken"

Ja tohutu palk. joonista "logi"

Joonistame liftijooksu: pane käed alla, tõsta käed üles

Käepidemed alla, käed üles!

Kõik sulgesid silmad: üks-kaks! sulgege silmad tihedalt (3-5 sekundit)

Pea käib ringi. pilgutage silmi (3-5 sekundit)

Pilgutasime silmi

Koheselt lõid vanikud sädelema. vaata otse ette

Vaatame otse ette - pilgutage silmi 3-5 sekundit.

See on lennuk, mis kiirustab...

Vilgub üks kord, vilgu kaks korda -

Meie silmad on puhanud!

Niisiis, Koos millest me alustame?
(tööde järjekord)
- Asetame aplikatsiooni detailid alusele.

Seejärel liimige aplikatsiooniosad liimiga.

Nüüd saate ülesandega alustada, tehes meie külast aplikatsiooni.

- Esmalt katke osa tagaküljel liimiga.
- Kinnitame osa ettevalmistatud taustale.
- Aseta peale paber ja triigi seda käega.

Õppetunni kokkuvõte.

Vaatame, mis juhtus. Lähme välja ja kinnitame oma taotlused tahvlile.

Näen, et olete kõik ülesandega hakkama saanud, hästi tehtud.

Peegeldus:
- Mis oli teie jaoks tunnis raske?
– Mida sulle teha meeldis?

Meeleolu peegeldus:
Kui sul oli tunni ajal hea tuju, siis kinnita tahvlile liblikas;
Kui tuju on halvenenud - pilv.

Probleem kodutöö mille hulgast valida : Cteha rebitav aplikatsioon või plastiliinist aplikatsioon. Igal teemal.

OGBOU "I ja II tüüpi Smolenski eri(paranduslik) keskkool"

Tunni kokkuvõte teemal:

“Paberaplikatsioon. Palmipuud"

Esitatud

Klijapitskaja Julia Vladimirovna,

algkooli õpetaja

Smolensk

2012

Tunni eesmärgid:

Hariduslik (hariduslik): kinnitage aplikatsiooni idee, jätkake sümmeetria mõistega tutvumist.

Hariduslik: edendada kunstimaitse ja kujutlusvõime arengut; arendada kääride ja liimiga töötamise oskusi.

Koolitajad: kasvatada selliseid vajalikke hariduslikke omadusi nagu täpsus ja sihikindlus.

Varustus: värviline paber, käärid, turvaplakatid kääridega töötamisel, PVA liim ja paberitükk, helisalvestis laulust “Chunga-Changa” (sõnad Yu. Entin, muusika Shainsky), silt “sümmeetrilised figuurid”.

Tunniplaan:

    Organisatsiooniline algus.

    Ülesande orientatsioon.

    Praktiline töö.

    Kokkuvõtteid tehes.

Tundide ajal

Õppetunni sammud

Õpetaja ja õpilaste tegevused

Märkmed

I. Organisatsiooniline algus.

Ülesanded: pane poisid tööks valmis.

- Poisid, tulge oma laua tagant välja ja seiske sirgelt. (Nad seisavad otse oma laua lähedal ja tervitavad õpetajat.) Nüüd on tehnoloogiatund.

II. Ülesande orientatsioon.

Ülesanded: tutvustada tööplaani, korraldada laste töökoht.

- Kuulake laulu "Chunga-Changa". Mida te seda laulu kuulates ette kujutate?

— Millist muusika iseloomu selle sisu edasi annab? (Rõõmsameelne, ülemeelik)

— Mis riigist me teie arvates räägime? Kui pöörasite tähelepanu, kuulsite seda me räägime kookospähklite ja banaanide kohta. Ja nende viljadega palmipuud kasvavad ainult soojades maades, ookeani kaldal.

— Kas valisite põhjaks (taustaks) oranži paberi? (See on kuum, päikest on palju.)

—Mis on nende puude nimed, millel kookospähklid kasvavad? (Palmipuud.)

— Pöörake tähelepanu palmipuu tüvele. Milline geomeetriline kujund kas ta tuletab sulle meelde? (Ümberpööratud kolmnurgad.)

— Millistest osadest palmipuu koosneb? (Tüvi, viis nikerdatud lehte, viljad.)

— Mis värvi puu on? (Tüvi on pruun, lehed rohelised, kookospähklid pruunid, tumedat värvi.)

— Kõigepealt peate valmistama ette rakenduse üksikasjad: lõigake välja lehed, seejärel tüvi ja kookospähklid. Selleks kordame kääridega töötamisel üle ohutusjuhised.

— Enne tööle asumist kontrolli, et sul oleks töölaual kõik tunniks vajalik olemas: värviline paber, käärid, PVA-liim, paberitükk.

Näidis

Ma riputan plakatid üles (lapsed loevad punkt-punktilt)

III. Praktiline töö.

Eesmärgid: näidata lastele, kuidas nad saavad kauni paberaplikatsiooni loomisel kasutada teadmisi teemal "Sümmeetria" ja ka seda, kui lihtsalt saavad nad kahes või enamas eksemplaris samu kujundeid.

— Mida sa esimesena välja lõikad? (Lehed)

— Teeme toorikud: rohelised ristkülikud 3 cm * 5 cm.

- Pöörake tähelepanu sellele, kuidas osad on välja lõigatud. Seda nimetatakse sümmeetriliseks. Mida see tähendab? (See tähendab, et lõigates kokkuvolditud tooriku abil osa välja ja seejärel avades, saame peegelpildi ühest teisest osast)

— Tüve toorik peaks olema võrdne kahe lehe pikkusega, st 10 cm * 3 cm.

— Mis on kõigepealt liimitud? (pagasiruumi)

Toote teostamine järgmises järjestuses

A) lõigake osad vastavalt plaanile välja.

B) asetage alusele.

C) liim alustades pagasiruumist.

näidisesitlus

Lisan sildi "Sümmeetrilised figuurid"

Kõnnin ridade vahel, näitan, kontrollin, seletan.

IV. Summeerida.

— Asetage oma töö laua servale. Ma vaatan need läbi ja hindan neid.

— Rääkige, mis teile oma töö juures meeldis. Milliseid vigu sa tegid? Mida soovite parandada või lisada?

— Töö käigus kinnistusime rakenduse idee; jätkas tutvumist milliste kujudega? (sümmeetriliste kujunditega)

— Tegite koostööd, aidates üksteist nõuga, järgides ohutusreegleid, kasutades plaani. Hästi tehtud!

— Tehke oma tööruum korda. Õppetund on läbi.

Töö kvaliteedi hindamine võrreldes valimiga. Näitan parimaid töid tervele klassile. Enesehinnang tehtud töödele.

Bibliograafia

1) Andruštšenko A.V. Ruumilise kujutlusvõime arendamine matemaatikatundides. 1 – 4 klass / A. V. Andruštšenko. – M.: Vlados, 2005. – 134 lk.

2) Zhitomirsky V. G. Reisimine läbi geomeetria maa / V. G. Zhitomirsky, L. V. Shevrin. – M.: Pedagoogika, 1994. – 176 lk.

3) Tsirulik N.A. Targad käed. 1. klass: Õpik / N. A. Tsirulik, T. N. Prosnjakova. – Samara: Õppekirjandus, 2004. – 80 lk.

Klyapitskaya Julia Vladimirovna, algkooli õpetaja

Tunni teema: "Kangaaplikatsioon"

Tunnile eelneb ettevalmistav (kodutöö) lihtsamate visandite väljatöötamine ja rakenduste mallide tegemine.

Sihtmärk: Hariduslik– ühe liigi tutvustus rahvakunst– aplikatsioon, selle kasutamine siseviimistluses, teadmiste laiendamine aplikatsiooni valmistamisel kasutatud materjalidest.

Arendav – arendada jätkuvalt mõtlemist, iseseisvust, enesekontrolli ja oskust olla ülesannete täitmisel loov.

Üles tooma - kognitiivne huvi aine vastu, suhtluskultuur, esteetiline maitse, täpsus, töökus, distsipliin, vastastikune abi.

Korrigeeriv - arendada õpilastes käte ja silma peenmotoorika funktsioone. Arendage töö tegemisel täpsust ja visadust.

Vormide ja meetodite valik ja põhjendus:

Kujundid:

    frontaalne (klassile jaotus);

    diferentseeritud

Meetodid:

    verbaalne

    visuaalne

    praktiline

Klasside läbiviimise meetodid:

    vestlus uue materjali selgitamisega;

    visuaalide kuvamine

    töötehnika demonstreerimine

    õpilaste praktilised tööd;

Interdistsiplinaarsed sidemed:

Tunni tüüp: kombineeritud

Visuaalsed abivahendid: aplikatsiooniga kaunistatud tooted (padjapüürid, maalid, potialused, kotid).

Tehnoloogilised kaardid: pealekandmise järjekord, pealekandmisel kasutatud õmblused.

Näidised: taotlemise järjekord. Visandid, mustrid-šabloonid (aplikatsiooniks).

Materjalid, tööriistad, seadmed: mittevoolava kanga jäägid (mitmevärviline drape, krimpleen, paks kudum), polsterdatud polüester, vatiin, kleepkangas, helmed, helmed, jälituspaber, kopeerpaber, käsinõelad, haaknõelad, niidid, õmblusniidid, käärid, joonlaud, rätsepakriit, elektritriikraud.

Didaktiline materjal : esitlus aplikatsiooniga toodete illustratsioonide kollektsioonid, aplikatsiooni valmistamise materjalid ja seadmed

Tundide ajal:

I. Org. hetk (tervitamine, teema hääldamine)

II. Uue materjali selgitus
III. Praktiline töö aplikatsioonitehnikas

IV. Lõpuosa. Kokkuvõtteid tehes

1. Sissejuhatus

Poisid, meie tunni teema on “Kangaaplikatsioon”.

Tõlgitud ladinakeelsest sõnast aplikatsioon tähendab "kandmist". - kunstiliste kujutiste loomine, õmmeldes kangale või liimides paberile mistahes materjali mitmevärvilisi tükke.

Põhikoolis tegite seda tüüpi töid juba, aga mis materjalidest tehti aplikatsioon?

Paberist;

Looduslik materjal.

Millal taotlus ilmus?

1 õpilane:Rakendus sündis kaua aega tagasi. See ilmus rõivaste ja jalanõude, majapidamisriistade ja -tööriistade ning teie kodu interjööri kaunistamiseks.

2. õpilane: Võib-olla esimene tõuge tekkimiseks aplikatsioonid tekkis vajadus rõivaste nahkade õmblemiseks ja esimene piste andis mehele teada, et rõivaste detaile ei saa mitte ainult ühendada, vaid ka kaunistada. Nendest materjalidest lõigatud osi hakati riiete külge kinnitama. Nii see ilmus aplikatsioon.

3 õpilane: Teemaks olid loomad, linnud, inimesed ise, fantastilised koletised, ilusad lilled ja taimed, jahistseenid. Seejärel muutus aplikatsioon ekstravagantseks tarbekunsti vormiks.

Inimesed kaunistavad oma riideid ja muid majapidamistarbeid, asetades neile vastavalt mustrile erinevaid materjalitükke - kangast, nahka, karusnahku - ja kinnitades need erinevate käsiõmbluste abil niitidega kanga külge.

Milliseid käteõmblusi teate?

Vastus: otsene aasaline, tambur, kaldus, ristikujuline.

Lisaks käsitsi tehtavatele tehnikatele kasutatakse mitmesuguseid dekoratiivseid õmblusi, mida tehakse kaasaegsetel õmblusmasinad.

Tänapäeval on rakenduste valik piiramatu. Laserite tulekuga kergetööstuses on kõik dramaatiliselt muutunud.

Teile antud fotodel näete tervikut aplikatsioonide valmistamise protsess samm sammu haaval.

Kõigepealt koostatakse arvutis laseri jaoks programm ja materjal laaditakse laserisse endasse.

Seejärel lõikab laser välja aplikatsiooni programmeeritud kuju.

Tikkimismasin õmbleb tulevase aplikatsiooni piirjooned, kuhu kantakse laseriga lõigatud materjal.

Tikkimismasin viimistleb aplikatsiooni.

Rakendused on:

A) teema(tootel on kujutatud üks detail: seen, päike, pardipoeg) – laste asjade kaunistamiseks

b) süžee(kujutatud on palju esemeid või fragmenti) – majapidamistarvete kaunistamiseks

c) dekoratiivne(pilt, mis koosneb dekoratiivsed elemendid) – kottide, saabaste, kasukate kaunistamiseks

Aplikatsiooni kujundamisel tuleks valida lihtsad, stiliseeritud vormid. Valitud värvid peaksid olema üksteisega kooskõlas. Materjali valik sõltub suurel määral nii eseme otstarbest kui ka kujutatavast esemest. Kasutatud on mittevoolavaid materjale (krimpleen, tihe drape kudum).

Tööriistad ja materjalid rakenduse tegemiseks:

Kangas, niit, käärid, paber, kopeerpaber, nõelad, nööpnõelad

Aplikatsioonidele õmblemiseks mõeldud niite kasutatakse niidi või õmblusniidiga, kuid alati õmmeldavate osade värviga.

Sissejuhatav briifing enne praktilise töö sooritamist.

1. Meenutagem kujunduse põhikangale ülekandmise protseduuri kopeerpaberi abil.

2. Vaatleme tehnoloogilist kaarti ja näidist “Rakenduse täitmise järjekord

3. Võtke arvesse tehnoloogilist kaarti "Aplikatsiooni tegemisel kasutatavad õmblused"

Enne alustamist pidage meeles ohutusreegleid. Lõppude lõpuks, nagu ütleb levinud tarkus: "Hoiduge probleemide eest, kui neid pole."

Õpilastel palutakse vastata küsimustele:

Milliseid reegleid tuleb järgida nõela, tihvtide, kääridega töötamisel?

Milliseid reegleid tuleb elektritriikrauaga töötamisel järgida?

Õpetaja.

Olete valinud visandid ja mallimustrid, tabelitel on tehnoloogilised kaardid ja aplikatsiooni näidised, kõik see aitab teil ülesandega ise toime tulla.

Nüüd, olles varustatud kõige vajalikuga, võite alustada praktilist tööd.

Tunni praktiline osa.

Õpilased sooritavad individuaalselt ja iseseisvalt praktilisi töid aplikatsiooni valmistamisel mittevoolavast kangast (drape, kudum, krimpleen).

Kehalise kasvatuse minut

Tehke harjutusi:

    Lähteasend – seistes, jalad koos, käed maas. “Ühe” arvu järgi – tõsta käed üles, seisa varvastel, venitada; "kahe" loendamisel - pöörduge tagasi algasendisse (korrake harjutust 5-6 korda).

    Lähteasend – seistes, jalad koos, käed maas. “Ühe” loendamisel – tõsta parem käsi üles, pane vasak jalg tagasi, kummardu; "kahe" arvu kohta - naaske IP-le; kolme peale - tõsta vasak käsiüles, pane parem jalg kõrvale, kummardu; "nelja" arvu kohta - naaske IP-le. (korrata 5-6 korda).

    Anname silmadele puhkust. Istudes liigutage oma pilk aeglaselt põrandalt lakke ja taha (pea paigal; korrake 8–12 korda).

Iseseisva töö tegemise käigus peaksid õpilased viimistlusmaterjalide liitmisel tähelepanu pöörama esteetiliste nõuete järgimisele: piste pikkus, niidi värv jne.

Praktilise töö käigus mängitakse instrumentaalmuusikat jms.

Laste töötamise ajal jälgib õpetaja, kuidas õpilased õpitavast materjalist aru saavad, ja annab vajadusel nõu.

Lõplik infotund.

Õpetaja. Näen, et täna tunnis saadud teadmised aitasid sul toime tulla praktiline töö: valige oma rakendusele sobiv värv, tehke lõiked, valige parim koht tootel aplikatsiooniosade kinnitamiseks kinnitage osad väikeste jooksvate õmbluste abil kanga külge. Paljud inimesed hakkasid osa serva kanga külge õmblema. Hästi tehtud! Järgmises tunnis lõpetame aplikatsiooni kangale kinnitamise ja toote disainimise.

Õpetaja kuulutab tunni hinded, õpilased koristavad oma tööruume.

Õppetund on läbi. Hüvasti. Kõike paremat. Järgmisel nädalal näeme.

VALLA EELARVELINE LISANDHARIDUSASUTUS

"ZAVODSKI rajooni LOOVUSKESKUS"

KEMEROVO LINN

Plaan- abstraktne avatud klass

õpetaja lisaharidus

Lobanova Julia Vladimirovna

Tunni teema : "Lame aplikatsioon"

Haridustegevus : DPI

Laste vanus: 7-10 aastat

Osakond:Kunst ja käsitöö

1. Selgitav märkus………………………………………………2

2. Plaan…………………………………………………………………………………2

3. Kokkuvõte…………………………………………………………….3

3. Viited……………………………………………………7

4. Lisa……………………………………………………………8

Selgitav märkus

Rakenduste sektsioon on loominguline ja huvitav tegevus. Aplikatsiooni abil saate luua kõige lihtsama ja ligipääsetavaima viisi kunstiteoste loomiseks, mis säilitavad pildi enda realistliku aluse. Tunnis õppides õpivad õpilased silueti põhijooni, pildi tasapinnalist üldistatud tõlgendamist, suurte värvilaikude paiknemist ja arenevad peenmotoorikat. Nad õpivad esteetilist, kunstilist maitset, värviteadust. See võimaldab laialdaselt kasutada aplikatsioonitundides omandatud teadmisi mitte ainult disaini eesmärgil, vaid ka maalide, tahvlite, ornamentide jms loomisel. Aplikatsioonitund on mõeldud koolieas 7-10 aastat.

Plaan

p/p

Lava

Aeg

Tegevused

Aja organiseerimine

3 min.

Grupi emotsionaalse meeleolu loomine. Roll call.

Sissejuhatav osa

7 min.

Sissejuhatav lugu aplikatsiooni ajaloost.

Tunni teemaga töötamine.

25 min.

Soojendus kätele.

Näita: näidised lõpetatud toode, mallid, toote kokkupaneku järjestus. Töötage toote valmimisega.

Õppetunni kokkuvõte

9 min.

Mininäituse kujundus,

Õpilaste tööde hindamine.

Kokku

45 min.

Abstraktne.

Aja organiseerimine.

Õpetaja : - Tere kutid! Istuge laua taha. Kes on täna kohal ja kes puudub?

Õpilased istuvad laua taga. Ja nad loetlevad, kes on kohal ja kes puuduvad.

Sissejuhatav osa.

Õpetaja : Meie tänase tunni eesmärkh Sissejuhatus aplikatsiooni ajaloosse, erinevat tüüpi aplikatsioonidega - lamedad ja mahulised. Kognitiivse tegevuse, loomingulise kujutlusvõime, kunstimaitse arendamine.

Meie tunni eesmärk on õppida lihtsaid töövõtteid tasapinnalise ja mahulise aplikatsiooni tehnikas, õppida elementidest ja värvikombinatsioonidest kompositsiooni koostama. Täiendada oskusi töötamisel liimi, kääride, värvilise paberiga, erinevate töövõtete kasutamisel.

Õpetaja : Kas keegi juba teab, mis on aplikatsioon?

Õpilased : Jah, me teame, see on paberpiltide liimimine paberitükile.

Õpetaja : Nüüd saame teiega lähemalt tuttavaks, mis on aplikatsioon.

Kui minna tagasi ajalukku, siis sõna rakendus tuli meile ladina keelest ja see kõlas nii - "rakendus". Sõna "rakendus" tõlgitakse omakorda väga ebatavaliseks ja väga huvitavaks kunstiliseks tegevuseks.

Ütle mulle, poisid, millest saab aplikatsiooni teha?

Õpilased: Paberist, riidest, papist.

Õpetaja: Aplikatsioon on erinevate materjalidega töötamise nimi, see võib olla kangas (kanga tüüp ei oma tähtsust), erinevad värvid helmed, nahk, karusnahk, vilt, helmed, paber, villased niidid. Töömaterjalina saate kasutada ka siidi, sametit, satiini ja isegi kuivi lehti. (Vt lisa nr 1.)

Aplikatsioonis soovitatakse kasutada igasuguseid struktuure ja materjale, seda kõike tehakse ainult ühe eesmärgiga - väljendusvõime suurendamiseks. Aplikatsioonikunst meenutab minu meelest mõneti kollaaži.

Ekspertide sõnul sündis rakendus iidsetel aegadel. Seda tüüpi kunsti ilmumise põhjuseks oli naiste soov "ilus" järele, nii et iidsetel aegadel soovis mõni daam oma asju, kingi ja riideid kaunistada.

Talle meeldis see äri, siis kasutati majapidamisriistu, samuti oli tal vaja armastatud "ilusa poole" meelitada, nii et ta läks üle tema tööriistade ja lõpuks oma kodu interjööri juurde.

Mõned teadlased väidavad isegi, et esimese taotluse tegemise soovi võib seostada koopainimesed, sest neil oli vajadus riiete loomiseks loomanahku õmmelda.

Esimene õmblus viis mehe mõttele, et nii saab osi omavahel ühendada ja riideid teha ning siis kaunistada. Keerulisemad daamid püüdsid materjalidest detaile välja lõigata ja riietele kinnitada. Sellest sündis aplikatsioonikunst.

Aplikatsiooni teemaideed hõlmasid loomade, lindude, fantastiliste koletiste, jahistseenide, kaunite taimede ja lillede pilte, aga ka tavalisi pilte igapäevane elu inimestest. Aplikatsioonist saate koguda mitte ainult kujundustöid, vaid ka paneele, maale jne. jne.

Tunni teemaga töötamine.

Õpetaja: Noh, saite teada, mis on aplikatsioon, ja täna meie õppetunnis peame tegema lamedast aplikatsioonist käsitöö. (vt lisa nr 2)

Õpetaja: Aga enne kui alustame oma loovust, mängime teiega veidi. Sõrmede võimlemine "Painutage sõrmed kokku." (Vt lisa nr 3.).

Õpilased hakkavad sõrmi sirutama.

Õpetaja: Võtke oma kohad, poisid. Kõige olulisemad aplikatsioonivahendid on käed ja sõrmed. Käsitöö loomiseks kasutame erinevad materjalid: paber, papp, looduslikud ja jäätmematerjalid. Vajame ka käärid, liimi, lihtsat pliiatsit, värvilisi pliiatseid, värvilist paberit.

Õpetaja: Nüüd pidage meeles ohutuseeskirju, kui töötate teravate ja lõikavate esemetega. (vt lisa nr 4).

Õpilased kuulavad ohutusreegleid ja vaatavad diagramme.

Õpetaja: Poisid, nüüd proovib igaüks teist paberiproovi abil aplikatsiooni teha. Paberit tuleks kasutada ratsionaalselt ja säästlikult.

Õpilased tegelevad iseseisvalt meisterdamisega.

Õppetunni kokkuvõte.

Õpetaja: Poisid, täna tutvusite aplikatsiooni kui kunsti ajalooga.

Nimetage rakenduste tüübid

Millistest materjalidest saab aplikatsiooni teha?

Mida uut sa täna tunnis õppisid?

Õppetund on läbi.

Tunni ülevaade

Asukoht: klassiruumi

Ajarežiim - 40 minutit

Õpilase vanus: 7 kuni 10 aastat.

Õppemeetodid – sõnaline, visuaalne, praktiline, selgitav ja näitlik.

Varustus – käärid, pliiatsid, albumilehed, liim, värviline paber.

Visuaalsed abivahendid: valmis töö näidised.

Tunni tüüp - kombineeritud

Õpilastegevuse korraldamise vorm - kollektiivne, individuaalne.

Sihtmärk : Tutvumine aplikatsiooni ajalooga, erinevat tüüpi aplikatsioonidega - lamedad ja mahulised. Kognitiivse tegevuse, loomingulise kujutlusvõime, kunstimaitse arendamine.

Ülesanded:

- Töötada välja lihtsad tehnikad tasapinnalise ja mahulise aplikatsiooni tehnikas töötamiseks, õppida elementidest ja värvikombinatsioonidest kompositsiooni looma. Täiendada oskusi töötamisel liimi, kääride, värvilise paberiga, erinevate töövõtete kasutamisel.

- Kasvatada huvi aplikatsioonide loomise vastu ja austust loomingulise pärandi vastu. Töö tegemisel arendage selliseid omadusi nagu visadus, tähelepanelikkus ja täpsus.

Prognoositav tulemus: valmis toode

Kontrolli vormid - valminud töödest mininäituse kujundus.

    Podlasy, I.P. Pedagoogika [Tekst]/ I.P. Podlasy – M.: Humanit. toim. VLADOS keskus, 1999. – 576 lk.

    Nagibina M.I. Maagiline paber. Rakendus, figuurid, origami [tekst]/ Nagibina M.I. – Arenguakadeemia, 2012.-112 lk.

    Grichenko I.S. Mängu vikerkaar [Tekst]: meetod. toetus / I. S.Grintšenko. - Moskva: TsGL, 2004. - 95 lk.

    Kovalenko V.I. Kehalise kasvatuse kool. 1-4 klassi[Tekst] :/ Autor-koost.. Kovalenko V.I. - 2. trükk, parandatud - M.: VAKO, 2013. 224 lk.

    Ruzina M.S. "Riik näpumängud. Harivad mängud lastele ja täiskasvanutele"[Tekst]/ Ruzina M.S.- SPb.2000. 120ndad.

Lisa 1

Õlepaela tükkidest



Helmeste aplikatsioon



Naha ja karusnaha aplikatsioon



Kangast aplikatsioon

Paberist aplikatsioon

Taotlus alates looduslik materjal

Mahuline aplikatsioon

Lisa nr 2

Lame aplikatsioon "Liblikas"

3. lisa

Sõrmede võimlemine "Painutage sõrmed kokku."

Tekst

Liikumised

Me painutame sõrmi kokku,

Surume käed tugevalt kokku.

1,2,3,4,5 – hakkame sirguma.

Lapsed sirutavad käed ette, suruvad sõrmed võimalikult tugevalt rusikasse ning seejärel lõdvestavad ja vabastavad need. Korda harjutusi mitu korda.

4. lisa

Käärid. Kääride tüübid.

Käärid on tööriist õhukeste materjalide lõikamiseks. Paberkäärideks nimetataksekirjatarbed . Neil on pikad sirged terad.

Kasutatakse õhukese lehtmetalli lõikamisekskatusekate käärid. Neil on lühike tööosa ja pikad käepidemed.

Aedniku käärid -pügaja .

Rätsep käärid on mõeldud paksude kangaste lõikamiseks suured suurused. Nendega on mugav töötada, toetades ühe käepideme rõnga lauale. Kanga lõikamiseks kasutab rätsep mitte ainult sirgete teradega, vaid ka siksakilise servaga kääre.

Juuksurid käärid on vajalikud juuste lõikamiseks. Need on kerged, sirgete teradega, aga ka siksakilise servaga.

Maniküür käärid on väiksemad kui teised. Neil võivad olla ümarad otsad.

Kääridega töötamise reeglid.

1. Hoia käärid kindlas kohas – statiivis või töökastis.

2. Asetage käärid suletud teradega töötajast eemale; möödumisel hoidke neid kinnistest labadest.

3. Kasutage hästi reguleeritud ja teritatud kääre.

4.Ärge jätke teradega kääre lahti.

5. Jälgige töö ajal terade liikumist ja asendit.

6.Kasutage kääre ainult ettenähtud otstarbel.

Lõika Lõika Lõika Notch

Liimiga töötamise reeglid.

    Enne liimiga töötamist peate katma laua või töölaua õliriide või ajalehega.

    Püüdke mitte sattuda liimi riietele, näole ega eriti silmadele.

    Kui liimi satub silma, peske kohe käed ja loputage silmi sooja veega.

    Pärast tööd sulgege liim tihedalt ja pange see ära.

    Peske kindlasti käsi ja harjake.